fbpx

Škola, jež je odměnou pro děti i rodiče

Zůstaňme v kontaktu Facebook Instagram Newsletter

Tým mateřské školy

Seznamte se se skvělými lidmi v naší mateřské škole.


Monika Talašová

vedoucí mateřské školy

talasova@skolabasic.cz

Už jako malá jsem chtěla být učitelkou, a tak jsem si šla za svým snem. Vystudovala jsem pedagogickou školu a při první konfrontaci s realitou dnešního školství jsem zjistila, že státní systém nebude to pravé pro mě. Chtěla jsem dětem něco předat, dělat je šťastnými a spokojenými, spolupracovat s jejich rodiči – a to bohužel nebylo možné. Proto jsem nesmírně vděčná za to, že můžu pracovat právě tady, v Basicu. Práce zde je úžasná a naplňující. Děti jsou tu spokojené, je tu prostor na podtrhování jejich individuality, na rozvoj toho, v čem jsou dobré, velmi úzce je zde vedena kooperace s rodiči a mnohé další. Metoda a nástroje, které se zde používají, opravdu fungují a díky nim je možné pozorovat, jak se děti zlepšují a jak sem rády chodí…a nejen děti, ale i rodiče a učitelé. A to je to, co dělá tuto práci tak skvělou.


Lucie Hlavová

učitelka

hlavova@skolabasic.cz

Od malička jsem milovala děti a práce s nimi mě velice naplňovala. Proto jsem se také rozhodla studovat pedagogickou školu. Už při studiu a na praxích v mateřských školách jsem si všimla zastaralého systému ve školství. Konkrétně se mi na něm nelíbilo to, že dítě musí poslouchat na slovo a jeho vnitřní potřeby a projevy nejsou vyslyšeny. Viděla jsem nešťastné děti a bylo mi z toho smutno, od té doby jsem byla silný odpůrce autorit. Sama jsem se tedy zajímala o alternativní způsoby výchovy, které mne velice zaujaly a hledala jsem školku, která se nese ve stejném duchu. Proto jsem byla velice šťastná, že mne osud přivedl k mateřské škole Basic, která  dítěti dává svobodu, možnost se projevit a rozvíjí potenciály dětí. Jsem moc ráda, že zde mohu pracovat, dávat dětem lásku a svobodnou volbu, respektovat je jako jedince a provázet je na jejich cestě k dospívání. Děti jsou zde šťastné a to je přesně to, proč miluji svoji práci.


Erika Vlčková

provozní

vlckova@skolabasic.cz

V Basicu pracuji již od roku 2013 jako provozní a zároveň pomáhám s dětmi paním učitelkám. Tato práce se mi velmi líbí a přináší mi radost, protože pracuji pro děti, které mám moc ráda. Ve školce je skvělá výuka a velmi pestrý každodenní program. Děti jsou u nás šťastné, uvolněné a nebojí se o něco požádat. Toto je výsledek spokojeného a bezva kolektivu, v pěkném a klidném prostředí. Proto jsem ráda, že mohu pracovat zrovna tady.

Sdílejte stránku na sociálních sítích

Dostávejte od nás užitečné informace e-mailem »

Chci e-maily